top of page

 Feng Shui 

 Slovo úvodem 
Feng-Shui2.jpg

Foto: Gerogia de Lotz

Filozofie starých mistrů nebo módní vlna? Možná platí obojí. Ale mám jeden důležitý důvod, proč tato stránka na mé webové prezentaci nechybí a tou je osobní zkušenost. Osobní zážitek jak aplikace Feng Shui pracuje pro mé klienty.

Každý interiér je jiný stejně jako jeho obyvatelé a každý návrh vyžaduje jiný přístup. Někdy se lidé ve svých domovech necítí dobře a vlastně ani neví proč.I na takové situace máme lék. Umíme dosáhnout harmonie prostoru a souznění se svými obyvateli.

Feng Shui nerozumíme všichni, a protože se snažím dělat svou práci s maximální profesionalitou, svěřila jsem tuto část práce s interiérem a mými klienty odborníkovi - Ing. Aleně Topinkové, která kromě toho, že rozumí Feng Shui je také profesionálem v oboru stavebnictví. U nás zkrátka budete v dobrých rukách.

Feng-SHui.jpg

Foto: Dan Freeman

Feng Shui

To je žít v souladu s prostorem, přírodou, s ročními obdobími, žít v souladu sám se sebou. Poslouchat své tělo i duši a snažit se o rovnováhu a harmonii. 

 Alenka o Feng Shui 

Feng shui je celá filozofie, která se promítá do našeho obydlí, ale i do způsobu života, stravování apod. Duchovní a praktický materiální svět jsou v ní v naprosté rovnováze tak, jak by to v životě každého z nás mělo být. Pokud správně pochopíme pravidla Feng shui a naučíme se je používat v každodenním životě, budou nám pomáhat na cestě za zdravím, klidem, rovnováhou, ale i úspěchem. Základ tvoří práce s energií (čchi). Určitě se Vám někdy stalo, že jste se někde cítili velmi dobře, bezpečně a spokojeně, zatímco někde jinde jste neměli stání a vlastně ani nevíte proč. Některé prostory nás dokážou přímo nabít novou energií a pocitem štěstí, zatímco jinde se cítíme unaveni a vyčerpáni.

Je důležité upozornit, že již staří mistři Feng shui zdůrazňovali, že se nejedná o kouzla a čáry, které promění náš život v pohádku ze dne na den. Feng Shui dokáže naší situaci změnit pouze z jedné třetiny, zatímco druhá třetina náleží osudu a poslední, třetí částí, jsme MY sami (to jak smýšlíme, jak se chováme). Na druhou stranu, pokud dobré Feng shui ovlivní jednu třetinu a druhou my sami, je to 66% šance na zlepšení vašeho života. To přece stojí za to, ne?

Ala a ja_edited.jpg
 Co od nás můžete při spolupráci čekat... 

Nečekejte prostor vybavený čínskými dekoracemi. Nečekejte kouzla ani čáry. Jdeme po podstatě samotné filozofie a v souladu s ní se věnujeme osobním nastavením každého klienta. Jeho energetickému profilu i tomu jak se ovlivňují lidé v daném prostoru navzájem.

Zjistíme co komu svědčí a co by naopak mohlo pracovat v jeho neprospěch. Stejně jako lidé i prostor má svou energii a ta je stejně tak předmětem našeho procesu.

Všechny informace vyhodnotíme jako souhrn pravidel pro daný prostor, které při návrhu zohledníme. Tato pravidla ovlivní navrženou dispozici, použité materiály, barvy, dekorace. 

Ve výsledku v návrhu vliv Feng Shui na první pohled nepoznáte a tak to má být, ale vězte, že každá věc kterou jsme navrhli má svůj promyšlený důvod a bude pracovat pro vás. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a dozvíte se hodně i o sobě samých. Navrhujeme šťastné, bohaté a zdravé interiéry.

ATELIÉR CG-CREATIVE.png

Ing. Alena Topinková

–umění Feng Shui–

LOGO prospectea.png
bottom of page