top of page
  • Obrázek autoraPavla Piknerová

Na skok ve Vídni – H.O.M.E.D.E.P.O.T. 2018

Aktualizováno: 24. 3. 2018

S kolegy jsme vyrazili na designovou výstavu do Vídně. Na otočku. Ráno tam a večer zpět. Těšila jsem se, výlety za designem mám moc ráda. Po cestě jsme shlédli "Učitelku" od Jana Hřebejka, trochu jsme se vyděsili (prý to není poslední učitelka svého druhu), a už jsme se řítili "dvojkou" Vídní do zajímavého prostoru Semperdepot.


Vystavovaly známé značky. V prostoru se vznášela veselá sedátka Spun od Thomase Heatherwicka. V Ligne Roset jsme vyzkoušeli sedací soupravu PRADO, je fakt prima! Máme jí v návrhu do obytného prostoru pro naší klientku. Pohodlná a chytře řešená. Klientka bude spokojená.

A stihla jsem se pomazlit i s medvědem co bydlí na sedačce PACK, kterou navrhl italský designér Francesco Binfaré pro firmu EDRA. Mazlila jsem méďu s černým kožichem, aby můj lední medvídek, co hlídá náš dům, nežárlil. Řeknu vám, takové váledlo byste domů jistě brali!Objevili jsme také narozeninovou kolekci slavného křesla Egg od Arne Jacobsena. Provedení v pudrově růžové barvě na podnoží zlaceném 23 karátovým zlatem se mi moc líbí. Kolekce je v limitované edici 1958 kusů, v tomto roce se právě křesílko Egg narodilo. Tato ikona slaví 60 narozeniny.
Na místě bylo i pár krásných skleněných kousků, pro které mám slabost. A květiny. Všude krásné květinové vazby. Radost pohledět. Prima kousky se našly i v oddělení se zahradním nábytkem. Už se těším na jaro a kávu na terase, kterou letos doplňím o nějaký ten pěkný kousek.


Pravdou je, že jarní počasí jsme na výlet opravdu neměli. Zima až praštělo! Nepříjemných -5°C a ledový vítr nám kroutil uši a nosy a proto jsme klopýtání po víděňských ulicích omezili na minimum a po krátké procházce jsme se věnovali italské kuchyni, kávě i zákuskům. Tiramisu potěšilo chuťové buňky. Všechny smysly ukojeny a hurá domů.

Už se těším na další kávu ve Vídni, tentokrát snad za slunného počasí se sandálky na nožkách! :-)

S pozdravem ať se bydlí!

PP


66 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page